Kontakt

×
Zadzwoń: 509-537-915
lub zostaw kontakt do siebie.

Systemy AutoID

Zautomatyzuj zbieranie i identyfikację danych
Uprość zarządzanie danymi w swojej organizacji

Kody kreskowe

Co to jest kod kreskowy?

Kod kreskowy to graficzna prezentacja informacji poprzez ciemne i jasne elementy ustalone według symboliki danego kodu. Najważniejsza funkcjonalność kodu paskowego to sprawne i bezbłędne rozpoznawanie zawartych danych.

Dlaczego warto korzystać z kodów kreskowych?

Użycie kodów kreskowych skraca czas, jaki zajmuje identyfikacja towarów i powoduje redukcję kosztów. Kody kreskowe eliminują konieczność przechowywania dużej ilości dokumentacji, przyśpieszają obsługę klienta i pomagają w inwentaryzacji.

Do identyfikacji kodów kreskowych używa się czytników kodów kreskowych (link do sprzętu), które umożliwiają odczyt informacji. Aktualnie istnieje około 250 różnych kodów kreskowych. Podstawowy podział kodów jest dokonywany ze względu na „wymiarowość”:

RFID

Co to jest system RFID?

RFID to technologia, która wykorzystuje fale radiowe do identyfikacji danych. W zależności od rodzaju tagu RFID i chipu zapis lub odczyt danych możliwy jest z odległości od kilkudziesięciu centymetrów do nawet kilkunastu metrów. System odczytu umożliwia identyfikację wielu etykiet znajdujących się jednocześnie w polu odczytu. Architektura systemów RFID obejmuje trzy główne elementy, z których każdy jest niezbędny do budowy kompleksowego systemu identyfikacji radiowej.

Systemy RFID

Aplikacje dedykowane

Kompleksowe wdrożenia sprzętowo – programistyczne oparte o systemy automatycznej identyfikacji z wykorzystaniem technologii kodów kreskowych i RFID (link). Projektujemy oprogramowanie na terminale mobilne, zapewniając urządzenia, wsparcie techniczne oraz serwis.

Poznaj podstawowe funkcjonalności:

Zebra RFID Technical Streamsoft Comarch
Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej.